Skip to main content

Klucze U2F

14-07-2023

UŻYCIE KLUCZY U2F

Już dziś Bank Spółdzielczy w Małej Wsi jako jeden z pierwszych banków w Polsce i na Świecie udostępnia Państwu nowy sposób uwierzytelniania dwuskładnikowego do bankowości elektronicznej, który znacząco wpłynie na podniesienie poziomu bezpieczeństwa.

 

Nasz Bank działający w oparciu o system Novum Bank Enterprise wprowadził klucze zabezpieczające U2F, uznawane przez specjalistów od bezpieczeństwa za najlepszy sposób na zmniejszenie ryzyka ataków cyberprzestępców.

Czym są klucze U2F?

Klucze zabezpieczeń U2F to małe urządzenia, wyglądem przypominające pendrive,  dające szerokie możliwości silnego uwierzytelniania wieloskładnikowego przy pomocy komunikacji zbliżeniowej NFC lub portu USB w komputerze lub smartfonie. Yubico YubiKey to nowoczesne i skalowalne uwierzytelnianie (MFA) odporne na phishing  (gdy złodziejom udaje się przejąć login i hasło do konta). Ponadto urządzenie jest kompatybilne z FIDO2, dzięki czemu umożliwia logowanie bez hasła do wspieranych przez to rozwiązanie usług.

 

Korzyści dla Klientów:

Łatwe i wygodne uwierzytelnienie wieloskładnikowe przy pomocy dotknięcia przycisku na kluczu YubiKey lub zbliżenia do urządzenia wspierającego NFC,

Nie wymaga łączności z siecią,

Cztery razy szybszy niż hasła jednorazowe (OTP),

Chroni najbardziej narażone dane i użytkowników,

Zapewnia bezpieczny dostęp z każdego miejsca,

Ułatwia szybkie i bezpieczne logowanie ze stacji współdzielonych,

Wsparcie dla wielu protokołów z użyciem jednego klucza.

Bankowość internetowa stała się integralną częścią codziennego życia. Z jednej strony zapewnia ona wygodę, a z drugiej, niesie ze sobą zagrożenia związane z cyberprzestępczością. Jednym z najważniejszych wyzwań dla banków jest zapewnienie bezpieczeństwa swoich klientów, aby korzystanie z usług bankowych przez Internet było bezpieczne i niepodważalne.

Regulamin

Znajdziesz nas też tutaj